Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Bezpečnost v Tunisku

Ačkoliv je bezpečnost v Tunisku na relativně dobré úrovni, všem bez výjimky důrazně doporučuji se před odletem do Tuniska seznámit s aktuální bezpečnostní situací, která v zemi panuje. Na následujících řádcích chci shrnout ty nejzákladnější informace týkající se bezpečnosti v Tunisku, které by měl vědět každý.

Červen 2015: teroristický útok v letovisku Sousse, mezi obětmi jsou především zahraniční turisté.

Podrobné informace na toto téma naleznete na stránkách MZV ČR.

Ve srovnání s jinými africkými zeměmi, např. s oblíbeným Egyptem, je Tunisko bezpečnější a klidnější. Na druhou stranu si musíte být vědomi toho, že teroristické útoky nelze vyloučit nikde na světě. Ačkoliv teroristické skupiny nejsou v Tunisku aktivní, jsou přítomné v okolních zemích (Alžírsko a Lybie). V roce 2013 byly zaznamenány pokusy o sebevražedné atentáty přímo v oblíbených turistických centrech Sousse a Monastir, proto by člověk měl dbát zvýšené opatrnosti i při pohybu po jinak poklidných a idylických letoviscích.

Individuální cesty (tzn. mimo fakultativní výlety organizované cestovkami) do tuniského vnitrozemí, především do odlehlých pouštních oblastí na jihu země podléhají zvláštním povolením. Jedná se totiž o vojenské zóny. Vyšší riziko únosů panuje v blízkosti alžírských a lybijských hranic, kam proto cesty západním turistům nejsou doporučovány.

Běžný turista, který do Tuniska míří na dovolenou k moři, však tyto rizika prakticky nepocítí. Jeho bezpečnost mohou ale narušit zloději. Drobném krádeže tak jako ve většina zemích světa jsou na denním pořádku. Turistům z hlediska jejich bezpečností situace tak není doporučováno chodit na veřejnosti s viditelnými cennými osobními věcmi a výraznými šperky.

Ženy by se po Tunisku neměly pohybovat samy a už vůbec ne v odlehlých čtvrtích nebo v zapadlých uličkách, ať už to bude v hlavním městě Tunisu nebo v kterémkoliv letovisku.

Pokud to ale shrnu, tak nemusíte mít sebemenší obavy Tunisko navštívit. Pokud přesto Africe a její bezpečností situaci obecně nedůvěřujete, pak volte jinou zemi, např. Řecko, kde je bezpečnost „evropského standardu“ a kde Vás řecké ostrovy nezklamou.

3.8/5 - (17 votes)
Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno