Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Hammamet

Hammamet, město s bohatou historií a velice oblíbený cíl turistů, je vůbec nejnavštěvovanějším letoviskem v Tunisku vůbec. Jeho atraktivita a každoroční vyhledávanost tisíci návštěvníků z Evropy, kteří zde tráví svoji letní dovolenou, je dána hned několika faktory. V prvé řadě to jsou nádherné, široké a velice dlouhé pláže, které se táhnou od centra města po pobřeží na obě dvě strany. Turisté je milují a i kvůli nim se sem do Hammametu každoročně vrací.

Hammamet má bohatou historii a kouzelné staré město, které se vybízí k romantickým podvečerním procházkám po celodenním opalování.

Letovisko Hammamet

Hamammet má ideální polohu, díky které se můžete vydat vstříc široké paletě památek a zajímavostí. Leží v severní části Tuniska, na jižním konci velkého poloostrova Cab Bon, který zde v severním Tunisu trčí do Středozemního moře. Letovisko se nachází u velkého Hammametského zálivu, který je z hlediska turistického ruchu tou nejvýznamnější oblastí v Tunisku vůbec. Nejen že u něj leží letovisko takového významu jako Hammamet, ale i další oblíbené cíle turistů: Sousse (85 km na jih), Monastir (115 km na jih), Yasmine Hammamet (5 km výdhodně) a Nabeul (10 km západně).

To není ale vše, relativně blízko Hamammetu je tuniské hlavní město Tunis, Karthago nebo navštěvované koloseum v El Jem.

Stručná historie Hammametu

První zmínky o Hammametu se datují do začátku našeho letopočtu, kdy místo osídlili Římané. Rozkvět město zaznamenalo až v době nadvlády Arabů, kteří zde vybudovali pevnost a staré město, tzv. medinu. Obojí v 10. století. Původní medina leží na malém poloostrůvku, který ční do Hamammetského zálivu a je otočená směrem na jih. Stará zástavba, klikaté a úzké uličky vybízejí k procházkám.

hammamet dovolená

Pohled na pobřeží u mediny Hammametu
autor: WemEOS, flickr.com, CC BY-SA 2.0

V medině a jejím blízkém okolí je plno restaurací a kaváren, nabízející zasloužený odpočinek po chození po městě a vychutnat si můžete některou z místních specialit. V Hammametu najdete také tradiční pouliční trhy. Budete-li chtít na nich něco kupovat, nezapomeňte cenu smlouvat. Neuděláte-li to, místní zdatní obchodníci vás zcela jistě oškubou tak rychle, že ani nebudete vědět jak.

Jedinou nevýhodou starého města Hammamet je dle mého názoru chybějící přístav, který by kouzelnou atmosféru ještě více umocnil. Pokud máte rádi pozorování lodí, mohu osobně doporučit dovolenou ve městě Kos na ostrově Kos v Řecku.

Hammamet – hotely

Hotelová zástavba je vybudována kolem pláží jak východním směrem, tak směrem západním od staré mediny. Hotely všech kategorií jsou umístěny v těsné blízkosti obou pláží. Jsou umístěné v krásných zavlažovaných zahradách, a proto prostředí, ačkoliv jste v jinak celkem vyprahlém Tunisku, vás bude okouzlovat svoji svěžestí.

I přesto, že je tu ubytovacích kapacit dost, jsou roztahané po pobřeží a nijak výrazně tedy nenarušují původní ráz krajiny. Na východě postupně přecházejí do nově vybudovaného a moderního letoviska Yasmine Hammamet, na západě plynule přecházejí do letoviska kolem starého města Nabeul.

Dovolenou je možné trávit např. v těchto hotelech: Coralia Palm BeachAfrican QueenEldorador, Caribbean World Beach, Imperial Park, Hammamet Garden Les Pyramides, Emira, Le Khalife, Continental Park PlageCaribbean World Hammamet,  Bahia Beach a v mnoha dalších (tam najdete také recenze hotelů).  Nabídka last momentů do Hammetu je zde – Last Minute Hammamet, Tunisko.

Doprava do Hammametu

Dovolená v Hammamet začíná brzy po příletu do země, letovisko je celkem dobře dostupné. Většina cestovních kanceláří pro dopravu turistů do Hammametu využívá hlavní letiště Tuniska, letiště Tunis – Karthago u hlavního města Tunis. Letiště je od letoviska Hammamet vzdálené 77 kilometrů a v závislosti na aktuálně dopravě v Tunisu, kterým se cestou projíždí, trvá cesta k hammametským plážím 60 minut.

hammamet tunisko

Pohled z jedné z teras v Hammametu na moře
autor: Stephan Maibaum, flickr.com, CC BY 2.0

Hammamet – pláže a koupání

Charakter místních pláží jsem už v úvodu naznačil. Na obě dvě strany od města se táhnou nádherné, dlouhé a široké pláže, které uspokojí opravdu každého. Na plážích je jemný písek a obě mají pozvolný vstup do moře. Lokalita Hammametu je proto ideální jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro nezkušené plavce. Svým přírodním charakterem se pláže podobají známé Kleopatřině pláži v letovisku Alanya v Turecku, ale také k některým plážím poblíž města Heraklion na ostrově Kréta v Řecku.

Východní pláž je široká 40 až 50 metrů, pláž západní je ještě širší a místy dosahuje úctyhodných 80 metrů. Pláže tak ani náhodou v té největší sezóně (červen, červenec, srpen, září) nejsou ani při nejmenším přelidněné. Poskytují dostatek prostoru pro každého.

Dovolená Hammamet

Oblast Hammamet má předpoklady k tomu, aby si v ní našel zalíbení opravdu každý. Dovolená tu je pěkná. Pěkné hotely v těsné blízkosti dlouhých středomořských pláží uspokojí každého, kdo jede na dovolenou k moři především za odpočinkem a relaxací. Blízkost staré mediny hraje do karet všem, kteří rádi v podvečer vyrazí na procházku.

Doporučuji prohlédnout nabídku všech zájezdů nebo, v případě, že chce vyrazit co nejdříve, se podívat na last minute zájezdy, last minute zájezdy do Tuniska, případně last minute zájezdy do Řecka a dovolená na poslední chvíli se může stát skutečností.

Ideální poloha Hammametu v severním Tunisu je předpokladem k uskutečnění nesčetných výletů do okolí, na vlastní pěst nebo v rámci fakultativních výletů od cestovky. Jen namátkou: Vesnička Sidi Bou Said, římský amfiteátr v El Jem, hlavní město Tunis, Karthago nebo město Nabeul.

Stručně k počasí v letovisku Hammamet

Letovisko láká na dlouhé slunečné léto a na moře s teplotou dosahující 27°C. Počasí Hammamet je v létě (červen, červenec, srpen a září) slunečné a velmi teplé. Teplota vzduchu přes den až 38 °C. Ani květen, ani říjen není z hlediska počasí ztracený, to tu není tak horko a při tom je tu méně lidí…ideální kombinace, pro ty, kteří preferují opravdu klidnou dovolenou.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno