Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Djerba

Ostrov Djerba, pro který se někdy používá počeštěný název Džerba a stejně se tak i vyslovuje, je největším tuniským ostrovem a jednou z nejoblíbenějších tuniských destinací. Djerba je od ostatních tuniských letovisek diametrálně odlišná. Jejím hlavním rysem je všudypřítomná pustost, ovšem s nádhernými hotelovými komplexy na jejím pobřeží. Na plážích Djerby, které jsou dlouhé a jemně písčité a táhnou se prakticky kolem dokola celého ostrova, si budete připadat jako v exotických krajích. Kapacita hotelů zdaleka místní pláže ani v těch nejvytíženějších měsících letní sezóny nenaplňuje a každý si tak k odpočinku na pláži najde své soukromí.

Dovolená na Djerbě je oproti pevninským tuniským letoviskům jako je Sousse nebo Monastir velice laciná. Místní hoteliéři totiž moc dobře vědí, že na ploché a vyprahlé Džerbě není moc míst, které by návštěvníci z Evropy mohli obdivovat. Proto, k tomu, aby turisty do svých hotelů a potažmo na místní pláže nalákali, udržují ceny ubytování na minimu. Přejete-li si vyrazit na dovolenou k moři dál než do Chorvatska a poznat jiný kontinent, přitom ale nemáte velký rozpočet, věřte, že ostrov Djerba je tou pravou destinací. Často se o něm traduje, že je to vůbec nejlevnější exotika, za kterou Češi mohou vyrazit. Místní pláže totiž  pro svojí liduprázdnost, čistotu a jemný písek opravdu exoticky vypadají.

Ostrov Djerba

Djerba je tuniský ostrov v těsné blízkosti jižního pobřeží Tuniska a s nedalekou pevninou je spojen mostem, který je vybudován na nasypané hrázi. Na Džerbu tak můžete dojet autem, trajektem a nebo přiletět letadlem. Djerba představuje vůbec největší severoafrický ostrov, který ve Středozemním moři najdeme. Se svými rozměry cca 24 x 25 kilometrů a rozlohou přibližně 500 kilometrů čtverečních připomíná leckteré řecké ostrovy. Velikostně i když ne tvarově se blíží řeckým ostrovům Kos, Lesbos nebo Samos.

djerba dovolená
Téměř exoticky vypadající pláž na Djerbě
autor: alex and mac, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Na Djerbě žije 120 000 stálých obyvatel, nejvíce z nich, 60 000, v největším a hlavním městě v severní části ostrova, ve městě Houmt Souk.

Hotely na Džerbě

Po příletu na Djerbu se Vám ostrov bude zdát pustý a nehostinný. Jakmile ale vstoupíte do areálu vašeho hotelu, budete se cítit, jako byste našli oázu uprostřed pouště. Hotelové resorty, většinou 4 a 5 hvězdičkové, poskytují svým hostům veškěrý komfort. Většina z nich je vybudována na turisticky vyhledávaném východním pobřeží Djerby, u oblasti Mihun a Aghir. Hotely jsou v těsné blízkosti nádherných pláží včetně pláží Sidi Mahrez, Yeti 2, Seguia a Aghir.

U žádného hotelu nechybí bazény. Luxusnější hotely mají bazény velmi členité a připomínají tak jedno z nejkvalitnějších a nejdražších tureckých destinací, letovisko Belek na Turecké riviéře. Kolem hotelů jsou udržované a zavlažované zahrady a parky s mohutnými palmami, které často slouží i jako úkryt turistů před ostrými slunečními paprsky.

Největší hotely: Djerba PalaceIberostar Djerba Beach, Bravoclub Al Jazira, Coralia Club Palm Beach, Jasmina, Djerba CastilleCeasar Palace, Club Marmara Dar Djerba, Eldorador Aladin,  Les DunesLTI Holiday Beach Resort, Iberostar Mehari Djerba, Carribean World Palma Djerba a další. Doporučuji před rezervací dovolené pročíst jejich recenze. Nejvíce českých recenzí najdete na tomto portále

Doprava na Djerbu

Přímo na Djerbě je mezinárodní letiště  a pobřežní letoviska jsou tak velmi dobře dostupné. Na druhou stranu letecký provoz nijak neruší váš dovolenkový klid, jednak proto, že mnoho letadel sem nelétá, ale především proto, že letiště je vybudované v severozápadní části ostrova, tudíž dostatečně daleko od oblíbeného východního pobřeží. Letiště Djerba – Zarzis (DJE) neodbavuje jen charterové lety pro Djerbu, ale i pro nejjižněji položené pevninské tuniské letovisko vůbec, město Zarzis.

Co na Djerbě a v jejím okolí navštívit

Už jsem předeslal, že na samotné Djerbě toho k vidění mnoho není. Ovšem i přesto doporučuji ostrov objet, můžete si půjčit silniční skútr, který vás vyjde na akceptovatelných 500 Kč za den. Na skútru za jeden den objedete celý ostrov a právě jedině tak poznáte tu pravou tvář Djerby. Doporučuji se stavit ve městě Houmt Souk a navštívit místní tradiční pouliční trhy. Zajeďte také na takový protáhlý výběžek, který ční na severu Djerby do moře. Jet můžete až k majáku, kde místní často rybaří.

djerba tunisko
Typické pouliční trhy – Houmt Souk, Djerba
autor: Tab59, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Nabízí se i možnost výletu na nedalekou Saharu. Cestu na Saharu doporučuji podniknout v rámci fakultativního výletu od cestovní kanceláře. Jednak je to na skútr poměrně daleko, ale i proto, že čím jižněji se vydáte, tím víc „nebezpečno“ je. Proto je lepší vždy jet ve větší skupině.

Djerba – pláže a koupání

Pláže Djerby vás uchvátí svou přirozeností a svým exotickým nádechem. Pláže s bělavým jemným pískem jako je Sidi Mahrez, Seguia nebo Aghir se táhnou podélcelého východního pobřeží. Další pláže jsou na severu ostrova u města Houmt Souk. Všechny mají pozvolný vstup do moře, od kterého často fouká vítr a tvoří tak pěkné vlny, které se zaručeně postarají o zpestření vaší letní dovolené.

Dovolená Djerba

Toužíte-li poznat něco netradičního, místo s exotickým nádechem, vydejte se na Džerbu. Dovolená na Djerbě vychází velmi levně, ceny se s ostatními tuniský letovisky ani vyhledávaným řeckým ostrovem Kréta srovnávat nedají. A pokud přeci jen zájezd vychází cenově stejně, buďte si jisti, že zde na Djerbě dostanete za vaše peníze více muziky. Přesvědčte se sami pohledem na…

Aktuální seznam nejlevnějších zájezdů do Tuniska

Rovněž, jste-li časově flexibilní můžete počkat na některou z nabídek na poslední chvíli: Last Minute Djerba, Last Minute Tunisko, ceny jsou srovnatelné s last minute zájezdy do Turecka.

Stručně k počasí v letovisku Djerba

Dovolená tu je slunečná. Djerba leží už dost na jihu, v létě je tu proto tepleji, než u tuniských letovisek u Hammametského zálivu. Teplota vzduchu atakuje 40°C, teplota moře zde v jižním Tunisku v letních měsících 28°C. Teplotní grafy a průměrné hodnoty teplot vzduchu a moře na Djerbě najdete na stránce počasí Djerba.

Koupací sezóna je dlouhá: březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen a listopad.

Březen, duben, květen a listopad tu jsou z hlediska teploty vody chladnější. Je proto na místě v těchto termínech zauvažovat nad tím, zda není lepší dát přednost jiné destinaci, např. Egyptu, kde je voda teplejší, viz. také Egypt teplota moře a kde se celkem bez problému v moři vykoupete i v zimě.

Předpověď počasí pro ostrov Djerba:

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno