Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Mahdia

Dovolená v letovisku Mahdia nezklame. Ne nadarmo se říká, že „neznalci“ Tuniska jezdí na ostrov Djerba nebo na dovolenou do Hammametu, naopak ti, kteří se do Tuniska po několikáté vracejí jednoznačně volí Mahdii. Mahdia má turistům co nabídnout a ačkoliv to není to nejznámější tuniské letovisko, na dovolenou v Mahdii se jen tak nezapomíná. Ať už to jsou hezké, pískem do bíla zbarvené pláže, ať už je to pohodlí a komfort hotelů nebo typicky tuniský život ve starém centru města, Mahdia vás nezklame.

Letovisko Mahdia

Pobřežní město Mahdia, ve kterém žije 44 tisíc obyvatel, leží ve středním Tunisku při pobřeží Středozemního moře. Ačkoliv už geograficky nespadá do skupiny letovisek u oblíbeného Hammametského zálivu, město je považováno za nejjižněji položenou destinaci v celém středním Tunisku. Známý Monastir je odsud vzdálený 35 kilometrů severním směrem, Sousse 55 kilometrů, hlavní město Tunis 160 kilometrů.

Právě s nedalekým letoviskem Monastir má Mahdia mnoho společných rysů. Její medina čili staré centrum je tak jako ta monastirská medina vybudována na poloostrově vyčnívajícím z pevniny do moře. Poloostrov se zužuje a na jeho konci stojí mohutná pevnost Borj el Kebir. Za pevností, která byla dle dostupných zdrojů vybudována v roce 1595, je mys Africa, na kterém stojí maják. Ať už svoji dovolenou bude v oblasti Mahdia trávit kdekoliv, výlet sem, na mys Africa k majáku a k pevnosti Borj el-Kebir rozhodně doporučuji. U pevnosti je také velký hřbitov.

mahdia dovolená

Pevnost Borj El Kebir v Mahdii
autor: Ray_from_LA, flickr.com, CC BY 2.0

Poodobně velkou pevnost jako je Borj el-Kebir můžete navštívit i v severotuniské Tabarce. Medina Mahdie svoji polohou na poloostrově připomíná staré centrum oblíbeného letoviska Side v Turecku, ba i bulharská letoviska Sozopol a Nesebar.

Nastínění historie města Mahdia

Mahdia byla založena Féničany, po nich ji kontrolovali Římané a po Římanech přišli ve středověku Arabové. Byli to právě Arabové, kteří kolem města vybudovali mohutné hradby, 10 metrů široká zeď je dnes hranicí mediny. Do mediny se z nových částí Mahdie vstupuje branami, ta nejznámější se jmenuje Skifa Kahla. Po průchodu bránou se bude cítit jako byste se ocitli v jiném světě, obklopí vás původní tuniský život, který se přizpůsobil tomu, aby se zde turisté cítili co nejlépe. Vy se začnete proplétat úzkými uličkami, budete míjet nečetné množství restaurací, kaváren a tradičních tuniských obchodů až dojdete k výše avizované pevnosti Borj el-Kebir, někdy též nazývané Borj Mahdia.

Doprava do Mahdia

Většina cestovních kanceláří nabízejících zájezdy a dovolené do letoviska Mahdia (viz. Mahdia last minute) využívá letiště v Monastiru. Mezinárodní letiště Monastir (iata kód: MIR) leží na pobřeží za Monastirem a je odsud vzdálené 40 kilometrů. Letovisko je tedy relativně dostupné a vaše dovolená v Mahdia začíná 2 hodinky po vašem příletu, tedy po době nutné k letištním procedurám a transferu do letoviska.

mahdia tunisko

Pohled na centrum letoviska Mahdia
autor: Ray_from_LA, flickr.com, CC BY 2.0

Mahdia – pláže a koupání

Pro Tunisko obecně platí, že čím jižněji jste, tím hezčí jsou pláže. Mahdia je toto zdárným důkazem. Na obě dvě strany od poloostrova a mysu Africa jsou nádherné dlouhé písečné pláže. K rekreaci je využívaná především pláž severní, u ní je totiž většina hotelů. Exoticky vypadající pláž s jemným bílým pískem uspokojí i ty nejnáročnější koupáky. Pláž je široká a velice dlouhá.

Charakter pobřeží je vhodný i pro dovolenou s malými dětmi nebo pro nezkušené plavce, pláž má totiž pozvolný vstup do vody.

Hotely Mahdia

Nejvíce hotelů je přímo u té severní pláže. Samozřejmě záleží na konkrétním výběru, ale obecně jsou hotely v Mahdii velice kvalitní, podobně jako v Yasmine Hammamet. Velké bazény, zavlažované zahrady a blízkost pláže, to jsou samozřejmosti. V letovisku Mahdia můžete dovolenou trávit například v těchto hotelích: Mahdia Palace, El Mourandi Mahdia, Topkaki Beach, Mahdia Palace Thalasso, Riu El Mansour, Cap Mahdia, Carribean World Mahdia, El Mehdi, Vinci Nour Palace. Recenze hotelů v Mahdia najdete zde.

Dovolená Mahdia

Mahdia splní vaše očekávání. Ať už toužíte po velmi pěkných plážích, po čistém moře, po komfortních a pohodlných hotelech nebo po malebném starém městečku plného obchůdků a zajímavých památek, dovolená v Mahdii nezklame. Aktuální nabídka zájezdů s vysokým poměrem kvality a ceny ZDE. Svoji kvalitou a zároveň svoji přirozeností mi Mahdia připomíná řecký ostrov Zakynthos.

Podívat se rovněž můžete na nabídku last minute zájezdů „Last minute Tunisko.

Stručně k počasí v letovisku Mahdia

Letovisko láká i svým počasím. Počasí Mahdia je v létě (červen, červenec, srpen a září) slunečné a velmi teplé, ostatně je položené už dost na jihu. Teplota vzduchu přes den: až 39°C, teplota moře v letních měsících: 27°C až 28°C. Ani květen, ani říjen není z hlediska počasí ztracený, to tu není tak horko a při tom je tu méně lidí…ideální kombinace. Víc o počasí v Mahdia.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno