Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Nabeul

Dovolená v letovisku Nabeul se nese v duchu odpočinku na pěkných písečných plážích nebo ve svěžích zahradách u hotelových bazénů. Ano, stručně řečeno to je právě zázemí moderních hotelových komplexů a hezké pobřeží, které turisty na dovolenou do Nabeul lákají. Krom toho tu přímo v letovisku nic moc zajímavého není, je to takové typické tuniské město. Za zajímavostmi a za poznáním památek musíte vyrazit do blízkého okolí.

Letovisko Nabeul

Tuniské pobřežní město Nabeul, ve kterém žije 56 tisíc obyvatel, se nachází u Středozemního moře na jižní straně poloostrova Cap Bon. Nabeul je zároveň hlavním správním střediskem stejnojmenné provincie, provincie Cap Bon. Město je pomyslnou severní hranicí Hammametského zálivu, tedy části pobřeží ve středním Tunisku, kam míří nejvíce turistů. U zálivu jsou známá letoviska Monastir, Sousse, Skanes i Yasmine Hammamet.

Stručná historie

Město bylo založeno Řeky už v 5. století př.n.l. a bylo po dlouhá staletí významným obchodním bodem a důležitým přístavem. Dnes tu najdete pouze maličkatý přístávek, a tak by rozhodně nikdo neřekl, že to byl v minulosti tak důležitý přístavní bod. Název města Nabeul pochází z řeckého slova pro „nové město“, tj. neaopolis.

nabeul dovolená

Typický pouliční prodejce
autor: grolli77, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Oblast Nabeul je známá pro své tradiční hrnčířské výrobky, které se tu od jak živa vyráběly ručně. Dnes je bohužel tato výroba automatizovaná, a tak jen stěží v obchodech nebo na pouličních tržištích koupíte opravdu ručně vyráběné keramické výrobky…to je rarita. Krom hrnčířství byl Nabeul spojován i s tradiční rybí omáčkou. Ani ta se tu dnes už nevyrábí, její produkce byla kvůli velkému zápachu zakázána.

Hotely v Nabeul

Dovolenou v Nabeul budete trávit v jednom z hotelů umístěných u pláže, která se z letoviska táhne směrem na jihozápad k sousednímu Hammametu. Letovisko Hammamet je odsud vzdálené 12 kilometrů a obě rekreační oblasti s nestagnující výstavbou nových hotelů postupně srůstají v jednu. Hotely v Nabeul jsou tak jako kdekoliv jinde v Tunisku obklopeny zavlažovanými zahradami. Každý z nich je vybaven jedním nebo více sladkovodními bazény a svým hostům poskytují pro jejich dovolenou vynikající zázemí. Mezi nejznámější nabeulské hotely patří následující: Carribean World, Carribean World Nabeul, Prince, Riadh Club, Zenith, El ons, Byzance, Les Pyramids a Vime Lido.

Ačkoliv dovolená v Nabeul nenabývá větších rozměrů než koupání a opalovaní se na místních plážích, můžete si ji zpříjemnit výlety. Dle polohy vašeho konkrétního hotelu můžete vyrazit pěšky po pláži až k medině v letovisku Hammamet. Medina je kouzelná, plná malých obchůdků a restaurací. Na pěší procházky lze z Nabeul vyrazit i směrem do vnitrozemí. Ne že by zde bylo něco zajímavého, naopak. Budete procházet typickou tuniskou krajinou a míjet tradiční tuniské usedlosti. Kupodivu právě to jsou momenty, na které člověk nezapomene.

Nabeul je ideálním výchozím bodem pro náštěvu Tunisu (hlavní město Tuniska, 70 km z Nabeul), Kartága (77 km z Nabeul) a malebné vesničky na útesu Sidi Bou Said (80 km z Nabeul) u letoviska Gammarth.

Doprava do Nabeulu

Do letoviska je to nejblíže z mezinárodního letiště v Tunisu. International Airport Tunis – Carthago je odsud vzdálené 75 kilometrů severním směrem. Transfer do hotelu je tak relativně krátký a pohodlný. Doba jízdy závisí výrazně na konkrétní hodině, resp. na stavu dopravy, je nutné totiž projet skrz Tunis.

nabeul tunisko

Známý monument – pohár s pomeranči
autor: grolli77, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Nabeul – pláže a koupání

Dovolená v letovisku Nabeul se tráví na písečné pláži spojující Nabeul s Hammametem. Pláž je široká, je pokrytá jemným pískem a má pozvolný vstup do vody. Slunečníky a lehátka jsou na pláži k dispozici a jsou většinou konkrétními hotely poskytována hostům zdarma.

Dovolená v Nabeul

Ti, pro které dovolená znamená především odpočinek a opalování se na plážích a koupání se ve vyhřátém moři, budou v Nabeul spokojeni. Potřebujete-li koupačku proložit túrami a památkami, mrkněte raději na letovisko Hammamet (last minute hammamet), Mahdia nebo Sousse (last minute sousse). Na druhou stranu je Nabeul co se cen zájezdů a dovolených týče jeden z nejlacinějších v Tunisku. Přehled těch aktuálních je ZDE. Levnější už je jenom Djerba.

Pokud jste flexibilní, doporučuji vyčkat na nějaký last moment zájezd, buď do celého Tuniska nebo přímo do tohoto letoviska (Nabeul last minute).

Léto si bez dovolené u moře nedokážete představit? Já tedy ano. Hory jsou nádherné jak u nás, tak v zahraničí. Co byste řekli takovému letnímu lyžování v Rakousku třeba na tyrolském ledovci Hintertux? Nezapomenutelný zážitek. Letní dovolená na Šumavě má také své kouzlo.

Stručně k počasí v letovisku Nabeul

Počasí Nabeul, o kterém najdete více informací zde: počasí v Nabeul, vypadá takto: květen a říjen jsou okrajové měsíce koupací sezóny, znamenají méně lidí, levné zájezdy, ale také ne tak teplé počasí ani ne tak teplé moře jako v pravém létě, čili v měsících červen, červenec, srpen a září. Teplota vzduchu přes den v létě dosahuje 38°C, v noci se zastavuje na 24°C

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno