Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Sousse

Dovolená v letovisku Sousse je celkem fajnová. Vzhledem k tomu, že Sousse je relativně velké město, člověk se tu setká se všemi typickými tvářemi tuniského života. Nejen že je tu stará medina, jsou tu i nové čtrvtě a rovněž čtvrtě chudinské, zkrátka vše na jednom místě, a člověk si tak v Sousse o Tunisku rozhodně zkreslenou představu neudělá, která by mohla vzniknout např. během dovolené v Yasmine Hammamet.

Pokud bych to měl na úvod stručně shrnout, jsou tu pěkné pláže a hotely, přístav a zajímavá medina s několika památkami, čtyři základní předpoklady k tomu, aby tu dovolená byla hezká a rozhodně ne nudná…

Letovisko Sousse

Známé letovisko Sousse je zároveň třetím největším městem v celém Tunisku. Konkrétní počet obyvatel jsem hledal v různých zdrojích, nicméně údaje se dost liší a zřejmě přesně nikdo neví, kolik lidí tu ve skutečnosti žije. Pro představu čekejte město s cca 200 tisíci obyvateli. Svoji velikostí, ale i svým městským životem, které se mixuje s čilým turistickým ruchem v letních měsících mi to hodně připomíná letovisko Alanya v TureckuSousse leží u hammametského zálivu, u oblasti ve středním Tunisku, která je co se turistického ruchu týče tou nejzajímavější v Tunisku. Leží tu totiž z hlediska letní dovolené oblíbená letoviska, kromě Sousse je to Monastir, Hammamet a Nabeul.

Stručná historie Sousse

První osídlení na místě dnešního města vzniklo už v 11. století př.n.l. Založilo ho Féničané a nazvali ho Hadrometum. Během punských válek spadl Sousse pod římskou nadvládu a právě díky ní předešel svému zničení. Po Římanech přišli Arabové, Španělé, Benátčané a nakonec v 18. století Francouzi, kteří městu dali jeho současný název.

sousse dovolená

Pevnost Kasbah, Sousse, Tunisko
autor: ahisgett, flickr.com, CC BY 2.0

Medina (staré centrum)

Medina je tradiční, hodně památek, úzké uličky a plno pouličních obchodníků prodávajících textil a jiné domácí výrobky. O atraktivitě mediny svědčí fakt, že je od roku 1988 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Medina je obehnána hradbami, které jsou sami o sobě zajímavé. Hradby na jihozápadě starého města přecházejí do velkého komplexu věží, do pevnosti Kasbah (Kasba). Pevnosti dominuje věž Khalef Al Fata, ze které je nádherný pohled na město i na moře.

Za zmínku stojí i Ribat, opevněný klášter, který sice není tak veliký, ale je hodně starý. Protože tu stál dřív než městské hradby, je dnes netradičně uvnitř mediny. Uprostřed mediny je zvláštní mešita, má nízké věže čtyři věže. Věž Ribatu, který stojí hned vedle, je mnohem vyšší.

Hotely – Sousse

Hotelová zástavba v letovisku Sousse se táhne od staré mediny po pobřeží směrem na sever. Hotely nijak nevybočují z toho, co najdete kdekoliv jinde v Tunisku. Jsou hned vedle pláže, mají bazény a zavlažované hotelové zahrady.

Mezi hotely, které jsou českými turisty navštěvovány nejvíce patří následující: Marabout, Riadh Palms, Jinene resort, LTI Thalassa Sousse, Karawan, Hill Diar, Dreams Beach, LTI El Ksar Resort & Thalasso, Tej Marhaba, Royal Beach, Marhaba Royal Salem, Movenpick, Mrahaba Resort, Orient Palace, Terqui Club, El Mouradi Palace, El Mouradi Palm Marina.

Každému před konečnou rezervací hotelu doporučuji přečíst recenze, české recenze hotelů v Sousse najdete na Invia.cz.

Doprava do Sousse

Nebudu přehánět, když řeknu, že Sousse je podobně jako oblast Skanes (viz. dovolená Skanes) skvěle dostupné letovisko. Monastirské mezinárodní letiště, letiště Habib Bourguiba International Airport je od mediny vzdálené pouhých 15 kilometrů. Dovolená v Sousse začíná jen chvíli po dosednutí letadla (většinou společnost Travel Service) na přistávací dráhu, transfer busem z letiště do hotelu je velice rychlý.

sousse tunisko

Letecký pohled na centrum Sousse s přístavem
autor: ezhikoff, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Sousse – pláže a koupání

Jsou tu dvě pláže. Jedna vede podél pobřeží od letoviska na sever, druhá na jih. Především ta severní je vyhlášenou dovolenkovou lokalitou. Měří asi 5 kilometrů a v podstatě plynule přechází do letoviska Port el Kantaoui. Vyberete-li si dovolenou v Sousse, pojedete právě k této pláži, přímo u které je většina výše uvedených hotelů. Pláž je velmi široká, místy měří až 90 metrů. Jemný písek a pozvolný vstup do vyhřátého moře (viz. teplota moře v Tunisku) je samozřejmostí, jsme přeci v Tunisku.

Druhá pláž nezačíná přímo u města, nýbrž až kus za ním, nejdřív je užší a potom se u Skanes začíná rozšiřovat.

Dovolená Sousse

Zavítat na dovolenou do Sousse vřele doporučuji každému, kdo chce poznat pravé, ničím nefalšované Tunisko, na druhou stranu ale žádá zázemí pohodlných hotelů a pěknou písečnou pláž. Pokud Vás zajímají konkrétní nabídky zájezdů, prohlédněte si tento seznam zájezdů s nejvyšším poměrem kvality a ceny.

Pokud jste časově flexibilní, lze něco ušetřit i využitím last minute zájezdů…

Letovisko je atraktivní i díky své poloze, možný je výlet do města El Jem s římským koloseem, navštívit medinu letoviska Monastir nebo výlet jižním směrem po pobřeží ještě prodloužit o dojet do města Mahdia.

Stručně k počasí v letovisku Sousse

Počasí je tu slunečné, v létě prakticky vůbec neprší. Nejtepleji je v srpnu, to je nejvyšší jak teplota vzduchu, přes poledne 34°C, tak teplota moře 26°C. Hlavní koupací sezóna: červen, červenec, srpen a září. Vedlejší koupací sezóna: květen a říjen. Zajímá-li vás počasí v této oblasti podrobně a teploty v jednotlivých měsících, potom doporučuji přejít na stránku Sousse počasí.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno