Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Monastir

Monastir je pěkné a po ostrově Djerba druhé nejznámější tuniské letovisko. Chystáte-li se na dovolenou k moři, dovolená v Monastiru vás nezklame. Vaši přízeň si získá svým malebným a historicky cenným centrem města, pěkným přístavem, dlouhými písečnými plážemi a skvělou dostupností. Stručně a jasně řečeno v Monastiru je velmi hezky a výběrem zájezdu právě sem určitě neprohloupíte.

Letovisko Monastir

Město Monastir, v kterém žije 40 tisíc obyvatel leží ve středním Tunisku u pobřeží severního moře. Město leží na poloostrově, který zde ční do moře a který zde tak tvoří přirozenou jižní hranici tzv. Hammametského zálivu, který začíná u měst a letovisek Nabeul a Hammamet a končí právě zde, u starého Monastiru.

Aktuálně dostupné zájezdy do Monastiru za 6 380 Kč. ZDE

Netřeba zmiňovat, že i Monastir se pyšní kouzelnou medinou (pozn. medina je označení pro staré centrum tuniských měst), ve které je krom starých budov i mnoho obchůdků, kaváren i restaurací. Monastir má dle mého názoru oproti Hammametu jednu velkou výhodu, je tu totiž přístav, který k dovolené u moře neodmyslitelně patří a který v Hammametu bohužel chybí.

monastir tunisko
Mauzoleum Habiba Bourguiby
autor: archer10 (dennis), flickr.com, CC BY-SA 2.0

Přímo v Monastiru je hned několik významných památek, které stojí za to navštívit. Nejzajímavější je bezesporu mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiby, který se v Monastiru narodil a nyní je tu i pochován. Člověk by neměl opomenout ani starý opevněný klášter, tzv. Ribat z 8. století, který byl vybudován jako obranný prvek Monastiru proti křižáckým výpravám. Vedle Ribatu můžete navštívit i jednu z místních mešit, která, ačkoliv nese jméno Velká mešita, působí vedle Ribatu poměrně male.

Monastirské hotely

Monastirská hotelová zástavba není přímo ve městě, nýbrž se od něj táhne po pobřeží směrem na severozápad až k dalšímu oblíbenému letovisku, městu Sousse. Hotely jsou umístěné přímo u dlouhé monastirské pláže a většina z nich je obklopena zavlažovanými zahradami a parky. Oblast hotelů se někdy nazývá Skanes. A jako hotely ležící v lokalitě Skanes jsou tyto ubytovací zařízení často prezentovány v katalozích cestovních kanceláří. Skanes je tedy hotelová zástavba severozápadně od Monastiru a jedete-li na dovolenou do Skanes, ve skutečnosti budete dovolenou trávit u Monastiru.

Příklady zdejších hotelůClub Skanes RivageNeptunia Beach, One Resort MonastirDivi Ruspina Beach, Carribean World Monastir, Amir Palace,  Chiraz Calimer, Les Palmiers, El Mouradi Skanes Beach, Houda Golf & Beach Club, Abou Nawas MonastirHannibal Palace. Hotelů je tu samozřejmě mnohem více. Ať už bude vaším favoritem jakýkoliv, pamatujte, dovolená se nerezervuje bez přečtení recenzí, které mnohdy o hotelu řeknou víc, než strohý popis od cestovní kanceláře. Čtěte české recenze tady.

Doprava do Monastiru

Krom nádherných pláží Monastir láká i na svoji výbornou dostupnost. Přímo v Monastiru, respektive jen kousek od něj leží mezinárodní letiště Monastir MIR. Let z Prahy do Monastiru, který pro české cestovní kanceláře zajišťuje společnost Travel Service, je poměrně krátký, a vy tak po dvou hodinách letu přistanete na vyhřátém africkém kontinentu. Transfer z letiště do hotelu trvá v závislosti na poloze hotelu nanejvýše 15 minut. Monastirským letištěm procházejí i turisté trávicí svoji na dovolenou do Mahdia a Sousse.

dovolená monastir
Východ sluníčka na pláži v Monastiru
autor: krejcirimira, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Z hlediska dopravy nesmím opomenout zmínit vláček, který spojuje Monastir s monastirskýcm letištěm, míjí hotelovou zástavbu a jezdí až do města Sousse. Vlakové spojení lze tak využít pro individuální návštěvu většího sousedního letoviska Sousse a projít se i jeho starou medinou.

Monastir – pláže a koupání

Pobřeží v okolí Monastiru je nádherné. Zvlášť vás okouzlí pláž, po které lze z Monastiru dojít až do letoviska Sousse. Tato přes deset kilometrů dlouhá pláž začíná přímo za Monastirem, v místech, kde leží i výše popisované letiště. Na rozdíl od přilehlých plážových oblast není samotné město Monastir jako takové z hlediska pohodlného vstupu do moře úplně ideální. Poloostrov, na kterém leží medina města, připomíná charakterem pobřeží Chorvatsko nebo letovisko Bali na řecké Krétě. Vstup je převážně skalnatý.

Kdo by ale lezl do moře přímo z mediny? Deset kilometrů dlouhá písečná pláž táhnoucí se od Monstiru směrem na severozápad a lemující místní hotelovou zástavbu je pro letní dovolenou jako stvořená. A především díky této dlouhé, bělavě písčité pláži přitahuje každoročně Monastir zástupy turistů. Pláž je jemně písčitá a má pozvolný vstup do moře. Ačkoliv je ve vodě v moři zvířený písek, a na první pohled tak nemusí moře působit čistě, vězte, že voda čistá je a tento kal je důsledek vln čeřících hladinu u pláží.

Dovolená Monastir

Monastir je zaslíbený všem milovníkům širokých písečných pláží, kvalitních hotelů s bazény zasazenými do zavlažovaných zahrad a zajímavých památek. Dovolená v Monastiru není žádná nuda, kromě relaxace na pláži můžete využít pestrou nabídku vodních sportů, vyrazit vstříc úzkým uličkám staré monastirské mediny nebo v rámci fakultativního výletu navštívit obrovské římské koloseum v El Jem. Dovolená je ve vaší režii.

V letovisku Monastir seženete ubytování s velmi vysokými poměry kvality a ceny i v té největší letní sezóně. Podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů.

Hledáte atraktivní last minute zájezd? Doporučuji se podívat na Last minute zájezdy Tunisko nebo nebo přímo na nabídku Monastir last minute. Ceny last moment zájezdů do Tuniska jsou srovnatelné s last minute dovolenými v Turecku.

Stručně k počasí v letovisku Monastir

Počasí v Tunisku dovolené přeje. V Monastiru je teplo, v létě zde nejsou vůbec výjimečné teploty nad 35°C a koupací sezóna je zde poměrně dlouhá, byť ne tak dlouhá jako třeba na Djerbě.

Hlavní sezóna: červen, červenec, srpen, září. Vedlejší sezóna: druhá polovina dubna, květen a říjen.

Teplota vzduchu v létě kulminuje v odpoledních hodinách na 37°C, teplota moře na 26°C (více o teplota moře v Tunisku). O monastirském počasí jsem napsal jednu stránku podrobně, viz. Počasí Monastir.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících 10 dní:

4.2/5 - (11 votes)
Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno