Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je moderní a čisté letovisko, které bylo počínaje rokem 1979 uměle vybudováno za účelem turistického ruchu. Dovolená v Port El Kantaoui je kvalitní ovšem obecně taky o něco dražší než v ostatních tuniských letoviscích (i když i sem se najdou světlé výjimky, hlavně v rámci zájezdů na poslední chvíli, viz. Last minute tunisko). Plná turistická vybavenost, celková upravenost celé oblasti a nádherná písčitá pláž, to jsou hlavní důvody, proč turisté volí právě Port El Kantaoui. Pojďme se na něj podívat blíže a říct všechny jeho pro a proti…

Letovisko Port El Kantaoui

Letovisko leží ve středním Tunisku asi 10 kilometrů severně od města Sousse, třetího největšího města Tuniska a zároveň oblíbeného letoviska. Hammamet je odsud vzdálený asi 80 kilometrů, hlavní město Tuniska Tunis asi 140 kilometrů.

Ačkoliv je prostředí v Port El Kantaoui vybudované uměle, působí fakt pěkně. Je tu hodně promenád, chodníků, parků a fontán. Fontány se hlavně v letních měsících (červen, červenec, srpen a září) starají o to, aby vzduch zde nebyl tak suchý a aby letovisko působilo co možná nejvíc svěže.

port el kantaoui dovolená

Pestrobarevné fontány v Port El Kantaoui
autor: mcaretaker, flickr.com, CC BY 2.0

V mnoha ohledech mi Port El Kantaoui připomínalo Yasmine Hammamet, další tuniské letovisko, které bylo rovněž vybudované uměle. Kromě pláží je oblast vyhlášená i svým 36 jamkovým golfovým hřištěm, které začíná pár set metrů od přístavu. Letovisko je tedy svým způsobem golfovou destinací, i když hrát golf v 37°C vedru určitě není žádný med. Pokud hrajete golf, koukněte ještě na turecký Belek (viz. Belek dovolená), kde je hned několik golfovým hřišť vedle sebe.

Přístav

Už z názvu Port El Kantaoui je zřejmé, že tu přístav někde bude. Tak jako všechno tady i přístav je nově vybudovaný a je v něm prý 340 míst pro kotvení lodí. Většinou se jedná o plachetnice a jachty, žádné rybářské bárky tu nejsou. Kolem přístavu vede pěší promenáda.

Letovisko je na procházky ideální nejen díky mnoha promenádám, ale i proto, že tu nejezdí prakticky žádná auta.

Architektura města

Co se architektury týče, je zde vidět jasná inspirace ve vesničce Sidi Bou Said. Co to znamená? Domy jsou bílo modré, většinou dvoupatrové, žádné šílené věžáky. Akorát některé hotely u pláží jsou větší.

Hotely

Většina hotelů je v těsné blízkosti severní pláže. Najdou se tu i výjimky, od některých se k moři šlape, proto doporučuji před rezervací číst hotelové recenze. Recenze v češtině jsou hlavně na tomto serveru.

Hlavní hotely v oblasti Port El Kantaoui: Soviva Resort, El Kantaoui Center, Marhaba Palace, Golf Residence, El Mouradi Port El Kantaoui, Riu Imperial Marhaba, El Mouradi Club Selima, Dessole Abou Sofiane, El Mouradi Palace, El Mouradi Marina, Dessole Riviera Resort, El Mouradi Club Kantaoui, Hannibal Palace, Riu Bellevue Park.

Doprava do Port El Kantaoui

Mezinárodní letiště Monastir je od Port El Kantaoui vzdálené necelých 30 kilometrů. Blízkost letiště dává tušit, že bus transfer je do hotelu velice rychlý, ve skutečnosti ale záleží na organizaci dopravy dané cestovky. Ne každý autobus pojede rovnou do Port El Kantaoui, některé staví ve Skanes a hlavně v Sousse. I tak dostupnost letoviska z letiště Monastir je výborná.

Port El Kantaoui – pláže a koupání

Pláže tu jsou dvě. Jedna vede na jih od přístavu a po pěti kilometrech končí u mediny v Sousse, druhá vede od přístavu směrem na sever. Obě jsou písečné a mají pozvolný vstup do vody, jsou tak vhodné jak pro malé děti a nezkušené plavce, tak pro seniory.

port el kantaoui tunisko

Charakter pobřeží
autor: eugenijusr, flickr.com, CC BY 2.0

Mnohem hezčí je ta pláž severní. Čistá, písek bílý téměř jako na ostrově Djerba, zkrátka má nádech exotiky. Právě u ní jsou místní hotely. Lehátka a slaměné slunečníky jsou k dispozici, hotelový hosté je mají zdarma.

Zajímá vás jakou má moře v Tunisku teplotu, přečtěte si o teplotě moře v Tunisku detailně.

Dovolená Port El Kantaoui

Pokud jste schopni oželit blízkost památek, starou medinu a poznání typického tuniského života, pak Vás dovolená v Port El Kantaoui nemá čím zklamat. Čistější a upravenější letovisko v Tunisku nepotkáte. Pokud jste náhodou byli na dovolené v Kemer v Turecku, pak Port El Kantaoui je něco podobného. Dost zeleně, upravené parky a promenády.

Podívejte se na nabídku zájezdů do Port El Kantaoui s vysokým poměrem kvality a ceny. Dovolenou můžete koupit se slevou v momentě, kdy využijete last minute nabídky, viz. Tunisko last minute.

Zájezdy doporučuji hledat buď ne serveru Dovolena nebo na Invia, kde najdete zájezdů nejvíce.

Za mořem a teplem se do Port El Kantaoui nedá jezdit celoročně (viz. informace o počasí v Tunisku). Pokud chcete vyrazit k moři na podzim nebo v zimě, doporučuji se zaměřit na Kanárské ostrovy, ostrov Madeira nebo na Egypt.

Stručně k počasí v letovisku Port El Kantaoui

Vysoké teploty, slunečné počasí, déšť maximálně jednou do měsíce, zhruba tak lze stručně charakterizovat počasí v Port El Kantaoui. To platí hlavně pro měsíce květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, tedy pro dobu, kdy se sem na dovolenou k moři jezdí. Teplota vzduchu přes den: klidně i 38°C, teplota moře v létě (srpen a září) 27°C.

Detailně o počasí v Port EL Kantaoui.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno