Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Houmt Souk

Houmt Souk je největším městem na oblíbeném tuniském ostrově Djerba. Leží v severní části ostrova při pobřeží Středozemního moře. Co se letních dovolených týče, je Houmt Souk velmi specifický. Ačkoliv v katalozích cestovních kanceláří najdete mnoho hotelů s lokalitou Houmt Souk, realita je trošku jiná. V samotném městě je pouze pár hotelů, ostatní, ty které jsou nabízené v rámci leteckých zájezdů však leží kousek stranou, na severovýchodním pobřeží Djerby a blíže je z nich do městečka Midoun a nikoliv do Houmt Souk.

Fakt, že hotely jsou stranou od typického tuniského života, je pro mnohé návštěvníky velkou výhodou. Užijí si tu tak pohodovou letní dovolenou, dovolenou na Džerbě a přímo na krásných, čistých a dlouhých pláží.

Město a letovisko Houmt Souk

V Houmt Souk žije přes 64 000 obyvatel a představuje tak nejvýznamnější město celé Džerby. Právě zde najdete zastoupení cestovních kanceláří i leteckých společností. Nicméně Houmt Souk velikostně srovnatelný s letoviskem Nidri na řecké Lefkadě nebo s letoviskem Side na Turecké riviéře moc jako město a hlavní správní středisko Djerby nepůsobí. Získáte z něj spíše dojem rozlehlé vesnice než nějakého městského celku.

houmt souk tunisko

Pouliční trhy – Houmt Souk, Djerba
autor: Tab59, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Historie

První zmínky o městě se datují ještě do dob staré Římské říše, kdy tu Římané vybudovali osídlení Girba / Gerba, podle kterého byl později pojmenován i celý ostrov. Byli to také Římané, kdo poprvé spojil ostrov silnicí s nedalekou pevninou. Po staré silnici se na Djerbu už nedostaneme, funkční je nová, vybudovaná na umělém náspu. V Houmt Souk se kromě Římanů vystřídali i další významné středomořské národy jako Nomádové, Španělé, Arabové a Turci. Každý národ tu po sobě zanechal střípky své kultury, které jsou v Houmt Souk patrné dodnes.

Město se po vyhlášení tuniské nezávislosti v roce 1956 oficiálně stalo hlavním městem ostrova Djerba.

Doprava do Houmt Souk

Dovolená v Houmt Souk, respektive oblast hotelů na pobřeží kousek odsud, je turistům dobře dostupná. Krom toho, že se na Djerbu lze dostat suchou nohou po náspu nebo trajektem z tuniské pevniny, je přímo na ostrově letiště. Mezinárodní letiště Djerba (DJE), leží pouhých 12 kilometrů od Houmt Souk a 22 kilometrů od hotelové zástavby u severovýchodních a východních pláží. Po 120 minutovém letu z ČR se tak dostanete do Vašeho hotelu velmi rychle.

Houmt Souk, Djerba – pláže a koupání

Ačkoliv město leží u moře, moc pěkné pláže tu nenajdete. Situace je ale diametrálně odlišná v momentě, kdy budete hledat moře u jednoho z hotelů. Přímo u hotelů jsou dlouhé písečné pláže, které se táhnou po celém východním pobřeží. Pláže jsou čisté a jemně, opravdu jemně písčité. Dovolená u moře je to tak velmi pěkná. Mají pozvolný vstup do vody a díky charakteru pobřeží i klimatickým podmínkám tu často bývá vodní hladina zpěněná od vln.

houmt souk dovolená

Exoticky vypadající pláž na Djerbě
autor: alex and mac, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Pláže na Djerbě jsou často a právem přirovnávány k těm, které jsou typické pro exotické destinace. Jednak kvůli své přirozenosti a jemnému písku, tak kvůli minimu osob, které na plážích potkáte. Místní hotely ani v té největší letní sezóně v červenci a srpnu zdaleka neubytovávají tolik turistů, aby jste na pláži neměli skutečné soukromí. Oblasti Houmt Soukh a Djerbě obecně se z tohoto hlediska jen tak nějaké středomořské letovisko nevyrovná. Hojně navštěvovanou Alanyi v Turecku (viz. Alanya last minute), kde veliká Kleopatřina pláž praská ve švech, připomínat nemusím.

Co navštívit

Prvně za návštěvu stojí samotné město Houmt Souk. V něm na pobřeží najdete malý přístav, ale i starou, 766 metrů hlubokou Artézskou studnu nebo opevnění Borj El Kbir. V Houmt Souk je patrný náboženský mix, narazíte tu jak na muslimskou mešitu, tak na židovskou synagogu.

Rovněž můžete navštívit městečko Midoun, ze které je to k hotelům opravdu blízko a v něm si prohlédnout velikou krokodýlí farmu.

Zároveň doporučuji si jeden den dovolené vyhradit na fakultativní výlet na tuniskou pevninu a zajet se podívat na pustou a vyprahlou Saharskou poušť.

Dovolená Houmt Souk

Dovolená v Houmt Souk, respektive dovolená v jednom z hotelů na severovýchodním a východním pobřeží Djerby v blízkosti městečka Midoun je ideální volbou pro strávení klidné a pohodové dovolené v pohodlí jednoho z místních hotelů. Hotely nabízí svým zákazníkům veškerý komfort a krásné, exoticky laděné pláže tu při tom máte na dosah. Hotely jsou totiž v těsné blízkosti moře.

Jste-li trochu flexibilní, neunáhlujte se a vyčkejte na last minute nabídku do Tuniska. Last minute dovolené přímo do Houmt Souk a na Djerbu jsou zde – Djerba Last Minute.

Do karet během volby dovolené v Tunisku hraje i fakt, že Djerba je tradičně nejlevnějším tuniským letoviskem vůbec. Aby hotely dokázaly konkurovat nabídkám ubytování v Monastiru nebo v Sousse, drží své ceny na minimu. Přesvědčit se můžete sami pohledem na aktuální nabídku zájezdů do Tuniska s nejvyšším poměrem kvality a ceny.

Stručně k počasí v letovisku Houmt Souk

V Houmt Souk je teplo. Teploty v pravém letě jsou vysoké, teplota vzduchu až 42°C, teplota moře šplhá k 28 °C. Přečtěte si o počasí v Houmt Souk více, viz. počasí Djerba. Detailní informace o teplotě moře v Tunisku.

  • hlavní sezóna: květen, červen, červenec, srpen, září a říjen
  • vedlejší sezóna: duben a první polovina měsíce listopad

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno