Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Last Minute

Dovolená v Tunisku je  hezká a co na víc, poměrně levná. Samozřejmě vždy se nabízí možnost využít last minute zájezdy a zaplatit ještě méně. Ovšem nejen v případě Tuniska platí, že ne každá last minute dovolená, která na první pohled zdá výhodná, opravdu výhodná je. Je proto třeba být na pozoru.

Kdy do Tuniska na last minute?

Vzhledem k tomu, že Tunisko je relativně teplá země a počasí tu dovolené u moře přeje víc jak tři čtvrtě roku (viz. počasí v Tunisku), tak nabídka zájezdů na poslední chvíli je pestrá. Do Tuniska lze tedy v rámci last minute nabídky vyrazit od března do listopadu a slevy těchto zájezdů se standardně pohybují v rozmezí od 8 do 30%.

Na druhou stranu většina cestovních agentur i samotných cestovních kanceláří dobře vžitý a známý výraz „last minute“ zneužívají (viz. konec textu). Jako last moment totiž označují zájezdy nejen se 14 denním, ale třeba i několikaměsíčním předstihem. Jen proto, aby nabídku více zviditelnili. Proto například už během měsíců leden a únor můžete tzv. last minute zájezdy do Tuniska rezervovat, při tom první odlety jsou nejdříve v průběhu měsíce března.

Březen, duben, květen, říjen a listopad, to jsou měsíce kdy lze narazit i na velmi zajímavé ceny, např. na týdenní last minute zájezd za 5 603 Kč (detail zájezdu). Netvrdím, že podobné nabídky jsou k dispozici každý den, výjimečné ale v případě Tuniska nejsou. Podobně cenově atraktivní jsou i last minuty do Turecka.

V ryze letní sezóně dovolená od 7 790 Kč

Červen, červenec, srpen a září, to jsou měsíce, kdy budete mít naprostou záruku slunečného a hodně teplého počasí (teploty vzduchu až 40°C). V tomto období jsou ceny vyšší, i přesto se ale objevují akční nabídky, třeba tato: Last minute dovolená v letovisku Mahdia za 7 790 Kč (detail zájezdu).

Do kterého letoviska na poslední chvíli?

Je to věc vkusu, každé letovisko je jiné, všechny mají jedno společné, hezké dlouhé písečné pláže, volbou jakékoliv oblasti proto nic nezkazíte. Osobně bych se vyhnul akorát dovolené v Nabeul, ta není opravdu ničím výjimečná. Přehled zájezdů dle jednotlivých letovisek…

  • Monastir, Tunisko: 8-denní last minute Monastir od 8 630 Kč
  • Mahdia, Tunisko: 8-denní last minute Mahdia od 7 790 Kč
  • Hammamet, Tunisko: 10-denní last minute Hammamet od 11 860 Kč
  • Sousse, Tunisko: 8-denní last minute Sousse od 9 690Kč
  • Tabarka, Tunisko: 10-denní last minute Tabarka od 12 120 Kč
  • Djerba, Tunisko: 8-denní last minute zájezd na Djerbu za 8 770 Kč

Obecně platí, že ostrov Djerba spolu s blízkým pevninským letoviskem Zarzis představují ty nejlevnější tuniské destinace. Neplatí to vždy, ale většinou ano. Je dáno jejich polohou v jižním Tunisku, kde krom těchto letovisek a jejich hotelů není vůbec nic.

last minute zájezdy TUnisko

Last minute dovolená na pláži v Monastiru při východu slunce
autor: krejcirimira, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Last minute zájezdy – stručná definice

Zájezd na poslední chvíli, last moment nebo last minute je označení správně používané pro zájezdy jejichž termín odletu je v horizontu 14 a méně dní. S last minute dovolenou se správně váže sleva, která původní cenu zájezdu snižuje o 5 až cca 30%. Cestovní kanceláře, které mají nasmlouvanou určitou kapacitu zájezdů, se pomocí last minutů snaží o prodej doposud neprodaných kapacit. Spolu s tímto termínem se někdy také používá „super last minute„, tedy označení pro zájezd s brzkým odletem (v rozmezí 3 dnů až několika hodin) a s výraznější slevou.

Jak jsem však uvedl výše, ačkoliv se nabídka tváří, že jde o nabídku na poslední chvíli, ne vždy tomu tak je, proto je třeba při výběru používat hlavu a nenechat se oklamat. Jedině tak bude opravdu dovolená v Tunisku last minute.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno