Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko First Minute

Jak na levnou dovolenou v Tunisku? Jednou z odpovědí může být last minute dovolená, tou druhou a mnohými preferovanou variantou jsou ale first minute zájezdy. Ty se v nabídce cestovních kanceláří objevují už v průběhu podzimních měsíců říjen, listopad a prosinec. First minute, to je široká paleta termínů na nadcházející letní sezónu a dovolenou u moře lze pořídit s mnohdy atraktivní slevou. Pojďme si o nich nyní povědět více…

Pár aktuálních nabídek na úvod:

Co to first minute dovolená vlastně je?

Výše uvedené zájezdy jsou jenom kapkou v moři nabídek first minute 2018. Co to ten first minute vlastně je? Zájezd first minute nebo taky first moment je nabídka cestovní kanceláře, která by měla být cenově výhodnější než běžné zájezdy. Klíčem je slovíčko first, tedy první/předčasný. Kdo dřív přijde, tak se mu otevírá možnost získat lepší nabídku.

V případě dovolených u moře se tedy jedná o atraktivnější nabídku, ať už cenově nebo kvalitativně. Na podzim po skončení hlavní letní sezóny zájezdů last minute začínají cestovní kanceláře propagovat zájezdy na příští rok, tedy s mnoha měsíčním předstihem. Dovolenou třeba do Tuniska nebo dovolenou do Turecka si v mnoha případech můžete koupit i 8 měsíců předem!

U first minute dovolené se vám cestovní kancelář snaží vyhovět nižší cenou a vyšší kvalitou. Levná dovolená v Tunisku podle vašich představ! Nabízejí vám skvělé hotely a luxusní resorty, all inculsive a to vše s několika desíti procentní slevou. Připomíná vám to nabídky last minute, že jo? Jaký je v tom tedy rozdíl a co by si stě si měli vybrat? First moment nebo last minute?

First minute vs. last minute

Všechno má své výhody a nevýhody. Týká se to i dovolená first minute.

Výhody first minute:

  • Cenově atraktivní zájezdy. Jak jsme již zmiňovali, cestovní kanceláře nabízejí levné zájezdy zákazníkům, kteří mají zájem o dovolenou v předstihu.
  • Kvalitní zájezdy. Za relativně málo peněz máte možnost dostat kvalitní služby, jako hotel vyšší třídy nebo stravu all inclusive.
  • Široká nabídka. Kupovat si zájezd předem, zejména v měsících listopad, prosinec a leden, vám umožní vybrat si z mnohem větší nabídky jako třeba již v průběhu sezony. Máte k dispozici nejen víc letovisek a hotelů, ale taky termínů.
  • Časový předstih. Zájezd first minute vám dává výhodu vše si naplánovat předem. Tento fakt oceníte, když vám záleží na termínu vaší dovolené.

Nevýhody first minute:

  • Časté termíny vedlejší sezony. Levné zájezdy first minute jsou v mnoha případech vázáné na měsíce březen, duben, květen, tedy na vedlejší sezonu, kdy teplota moře v Tunisku není typicky dovolenková. Počasí také nemusí být dokonalé. Neplatí to jenom pro Tunisko, ale i pro jiné destinace.
  • Časový předstih a last minute. Když koupíte zájezd v prosinci, připravíte se o možnost využít slevy dovolené last minute. Last minute mnohokrát skýtá nižší ceny než first minute.

O dovolené first minute můžeme říct, že ačkoliv je to nabídka atraktIvní, také je nutno počítat s možností, že můžete dostat i levnější zájezd nebo termín v sezoně, když využijete nabídky last minute. Ovšem musíte se vzdát výhody časového předstihu a třeba i vyšší kvality zájezdu, když se rozhodnete čekat a koupit opravdu levní last minute zájezd.

Při hodnocení možností vám doporučuji podívat se i na zájezdy do jiných destinací:

Nemusíte spěchat, máte ještě čas zabalit si kufr. Teď si klidně přečtěte o dovolené v Tunisku víc.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno