Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Tabarka

Tabarka, městečko na severním pobřeží Tuniska, je od ostatních tuniských letovisek diametrálně odlišná. Dovolená je to pěkná, je to příjemná změna oproti typickým tuniským rekreačním oblastem tvořených dlouhými plážemi a hotelovou zástavbou zasazenou do uměle zavlažovaných zahrad. I Tabarka má nádhernou písečnou pláž, ale to je snad jediný společný rys, který s Monastirem, Soussem nebo Djerbou má. Letovisko láká na pěknou přírodu, na pláže, na blízkost potápěčských lokalit i na bohatou historii.

Letovisko Tabarka

Tabarka někdy též označovaná jako Thabarka je relativně malé a poklidné přímořské městečko se 14 000 stálými obyvateli. Tabarka leží v blízkosti tuniských hranic s Alžírskem u pobřeží Středozemního moře. Letovisko je mezi evropskými turisty velmi oblíbené a hlavní koupací sezóna tu začíná v květnu a končí v říjnu.

Oblast je od typicky tuniských letovisek, která najdeme u Hammametského zálivu, odlišná především svými přírodními poměry. Pro Tabarku je jednak typický mírnější ráz klimatu. V letních měsících (červenec a srpen) tu nepanuje takové vedro jako na Djerbě a zejména na podzim a v zimě dostává oblast dostatek vláhy.

Okolí Tabarky je relativně kopcovité, terén se tu zvedá do výšky 500 m.n.m., stráně jsou porostlé zelení, většinou keře nebo menší stromy…takový typický tuniský les. V horách na tuniské poměry pramení mnoho potoků, které pramenící vodu a dešťové srážky rychle odvádí k pobřeží a do Středozemního moře. Jedna taková menší říčka se vlévá do moře přímo u centra Tabarky.

tabarka tunisko

Panoramatický pohled na letovisko Tabarka, Tunisko
autor: Tunisa_Photos, flickr.com, CC BY 2.0

Městečko je vybudované u malého přístavu a v blízkosti dominantní pevnosti Genoese, o které napíši víc níže. Charakter pobřeží táhnoucího se na západ k alžírským hranicím je útesového rázu, pláží tu moc nenajdete a na koupání tak tato část Tabarky ideální není. O poznání lepší je to východně od přístavu, kde začíná dlouhá písečná pláž.

Hotely v Tabarce

V Tabarce se můžete ubytovat buď přímo ve městě, více klidu ale nabízí typické hotely pro letní dovolenou, které jsou vystavěny u písečné pláže. Už letmým pohledem na mapu zjistíte, že Tabarka není nijak rušné letovisku. Hotelů je tu málo, dovolená je tu klidná a rozhodně si ji tu užijete.

Příkladové hotelyGolden Yasmine Mehari TabarkaRoyal Golf, Abou Nawas Montazah, Club Abou Nawas Tabarka, Riu Mehari Tabarka, Dar Ismail, Rezidence Riu Mehari Tabarka, Dar MorjaneGolf Beach apod. Důrazně před závaznou rezervací doporučuji přečíst české recenze hotelů

Historie

V Tabarce se vystřídalo hned několik kultur včetně Féničanů, Římanů, Arabů a Turků. Tabarka byla založena Féničany, později ji zabrala Římská říše, která se z ní udělala jednu z mnoha severoafrických kolonií. Tabarka měla pro Římany velký význam. Do Itálie se odsud vyvážel mramor těžený v okolních horách. Podobně jako letovisko Side v TureckuTabarka dlouho představovala útočiště pirátů, pro které to byl strategický výchozí bod pro výpravy do celého středomoří.

V 16. století byla oblast kolonizována janovským impériem (Janov, respektive Genova je dnes město v severní Itálii) a to byl moment, kdy zde byl vybudován impozantní hrad. Pevnost Genoese byla vybudována na ostrově vzdáleném 250 metrů od pobřeží. Původně kolem ní bylo na tomtéž ostrově i malé podhradní městečko. To tu už není a hrad Genoese dnes už ve své podstatě nestojí na ostrově, byl totiž ve 20. století uměle spojen s pevninou. Dnes pevnost patří tuniské armádě, nicméně část z ní je veřejnosti přístupná. Ačkoliv hrad nepůsobí tak dominantně jako hrad v tureckém letovisku Alanya, je výrazný a Tabarku dělá mnohem zajímavější.

Doprava do Tabarky

Jako mnoho dalších tuniských letovisek včetně Djerby nebo Monastiru a Skanes je má i Tabarka naprosto ideální dostupnost. Osm kilometrů východně od letoviska totiž leží letiště. Letiště Tabarka (Tabarka Airport) odbavuje všechny mezinárodní lety směřující s turisty do severního Tunisu, především právě sem, na dovolenou do letoviska Tabarka. Na letiště v letní sezóně létá charterová společnost Travel Service.

Tabarka – pláže a koupání

Hlavní pláž se po pobřeží táhne východně od tabarského přístavu. Pláž je široká, písečná a relativně dlouhá. Vzhledem k několika velkým hotelům, které lze spočítat na deseti prstech, tak obavy, že na pláži bude moc lidí, nejsou na místě. Pláž po dvou a půl kilometrech končí a začíná opět skalnaté pobřeží. To je na několika místech přerušeno opět čistým plážovým pískem. Další písečná pláž, tentokrát 12 kilometrů dlouhá začíná o kousek dál. Ta je ovšem špatně dostupná. Lze sem dojet na skútru nebo půjčeným autem a strávit tu exoticky laděný den dovolené v naprostém soukromí.

Dovolená Tabarka

Letovisko Thabarka je příjemná změna. Nádhernými plážemi připomíná Sousse a Hammamet, svým vnitrozemským okolím naopak některé severo-řecké ostrovy jako je Thassos, Korfu nebo Lefkada. Dáte-li přednost klidu a pohodě před ruchem těch nejvyhledávanějších letovisek, Tabarka vás nezklame. Nehledě na to, že je to jediné letovisko v Tunisku zaslíbené potápění. Na rozdíl od Chorvatska, Řecka nebo tureckého letoviska Bodrum, v Tabarce vyjde potápění levně, za celodenní výlet s 5 ponory zaplatíte 80 euro.

Pokud jste časově flexibilní, využijte některý z last minute zájezdů. Lze tak 20, 30% z ceny zájezdu ušetřit (podotýkám pouze v některých případech)

Dovolená v Tabarce, to je volba, která mě a nikoho z vás určitě nezklame. Podívejte se na seznam aktuálních zájezdů do Tabarky s nejvyšším poměrem kvality a ceny ZDE.

Stručně k počasí v letovisku Tabarka

Počasí v Tabarce letní dovolené přeje. Turisté sem míří především v těchto měsících: květen, červen, červenec, srpen, září a říjen. Teploty jsou nejvyšší na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu: 35°C, teplota moře v létě: 25°C. Přečtěte si o počasí v této severotuniské destinaci více – Tabarka počasí.

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno