Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Yasmine Hammamet

Nádherné a zbrusu nové letovisko Yasmine Hammamet se právem řadí mezi ty nejkvalitnější tuniská letoviska vůbec. Krásný přístav, moderní hotely s veškerým potřebným zázemím a především široké písečné pláže. To je dovolená v Yasmine Hammamet, rekreační oblast, která byla vybudována u města Hammamet, pouze za účelem rozšíření místní hotelové kapacity a zejména zkvalitnění služeb. Chcete jet do Tuniska a při tom si potrpíte na prvotřídní kvalitu, potom je dovolená v Yasmine Hammamet právě pro vás.

Letovisko Yasmine Hammamet

Yasmine Hammamet leží 5 kilometrů jihozápadně od města a letoviska Hammamet a obě dvě oblasti se postupně srůstají dohromady. Jasmínový Hammamet leží u Hammametského zálivu ve středním Tunisku, u zálivu, ke kterému míří na dovolenou do Tuniska bezkonkurenčně nejvíce turistů.

Dovolená v Yasmine Hammamet se sousedním Hammametem zřetelně v mnoha ohledech kontrastuje. Zatímco v Hamammetu je krásná stará medina, žádnou takovou v Yasmine Hamammetu neuvidíte. Ačkoliv architekti při budování letoviska toto měli na paměti a něco jako medinu navrhli. Medinu čili doslovně staré centrum, se jim dle mého soudu napodobit moc nepovedlo. I nová medina v jasmínovém Hamametu je plná obchůdků a restaurací, ale to jsou jediné společné rysy.

yasmine hammamet tunisko

Přístav v letovisku Yasmine Hammamet
autor: exetermogs, flickr.com, CC BY 2.0

Přístav v Yasmine Hammamet

Pokud máte dovolenou spojenou s procházkami kolem přístavu, potom vás jistě Yasmine Hammamet osloví. Na přístav, který bohužel v Hammametu chybí, tu nezapomněli. Tak jako celé letovisko i přístav působí luxusně, kotví zde drahé jachty a plachetnice.

Přístav dělí nový Hammamet na dvě části, kolem pláží na obě dvě strany se táhne pás velkých a bez výjimky kvalitních hotelů. I výstavba hotelů probíhala tak, aby po jejím dokončení nijak nevybočovala z typicky tuniské architektury. To, zda se to povedlo nebo ne, budete muset posoudit sami. Faktem je, že kolem hotelů jsou udržované zavlažované zahrady, ve kterých jsou pěstovány i mohutné palmy. Právě v těchto relativně svěžích zahradách jsou hotelové bazény a od nich je to jen pár kroků na pláž a ke Středozemnímu moři. Hotely mají mezi sebou dostatečné rozestupy, nejsou nahňácené na sobě jako v letoviscích Alanya nebo Marmaris.

V Yasmine Hammamet je i 2 kilometry dlouhá pobřežní promenáda pro pěší i cyklisty.

Doprava do Yasmine Hammamet

Vaše dovolená začne dvou hodinovým letem z Prahy na letiště v Tunisu. Mezinárodní letiště Tunis – Carthago ležící u tuniského hlavního města Tunis je odsud vzdálené 80 kilometrů. Jízda autobusem z letiště je poměrně svižná, vzhledem k tomu, že se jede po přímé silnici spojující Tunis s Hammametem / jasmínovým Hammametem, která pak pokračuje dál po pobřeží k jižněji položeným letoviskům jako je Sousse. Doba jízdy (cca 55 minut) záleží na aktuální hustotě dopravy v Tunisu, kterým se musí projet.

yasmine hammamet dovolená

Pláže v Jasmínovém Hammametu
autor: Samuel Negredo, flickr.com, CC BY 2.0

Yasmine Hammamet – pláže a koupání

Pláže jsou jakoby vystřižené z titulních stránek cestovních časopisů. Po obou stranách přístavu jsou široké (přes 70 metrů), jemně písečné pláže, na kterých je dostatek prostoru jak pro odpočinek a opalování, tak pro plážové sporty. Pláže mají pozvolný vstup do moře, a jsou proto ideální i pro dovolenou pro rodiny s těmi nejmenšími dětmi.

Výhodou dovolené v Yasmine Hammametu je fakt, že každý hotel má pro své hosty přímo na pláži připravená lehátka a slunečníky. Máte tak jistotu pohodlí nejen v samotných hotelích, ale i na pláži.

Po pláží se dá dojít až do 5 kilometrů vzdáleného letoviska Hammamet, jehož návštěvu vřele doporučuji. Za prohlédnutí stojí především typicky tuniská stará medina s úzkými uličkami, kavárnami a obchůdky.

Jižním směrem od Yasmine Hammamet se pláže postupně zužují, ale pokračují nepřetržitě až do 35 kilometrů vzdáleného Port el Kantaoui.

Letovisko má ideální polohu pro výlety, krom návštěvy zábavního & vodního parku Carthage Land, můžete využít nabídku fakultativních výletů a vyrazit do pobřežních měst Nabeul (15 km), Sousse (85 km) a do vnitrozemského El Jem s velkým římským amfiteátrem. Ani známé Kartago není daleko, 85 kilometrů severně odsud.

Dovolená Yasmine Hammamet

Znamená pro vás dovolená kvalitní hotel, ještě kvalitnější služby a odpočinek na nádherné písečné pláži? Potom je dovolená v Yasmine Hammamet přesně pro vás. Pokud je dovolenkový rozpočet věc, kterou striktně hlídáte, doporučuji vyčkat a v pravou chvíli využít nějakou last minute nabídku…

A protože jsme v Tunisku, kde jsou ceny relativně nízké, ani ostatní zájezdy do Yasmine Hammamet nejsou vůbec drahé. Nabídka aktuálních zájezdů.

Stručně k počasí v letovisku Yasmine Hammamet

Zdejší počasí je identické tomu v Hammametu, o obou jsem napsal více (viz. počasí Yasmine Hammamet a počasí Hammamet). V létě teplota vzduchu šplhá až k 37 °C. Je tu sucho, v létě vůbec neprší. Nezklame vás ani teplota moře v Tunisku, která už v červnu dosahuje k 23°C až 24°C.

Hlavní sezóna: červen, červenec, srpen a září, Vedlejší sezóna: květena říjen.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno