Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko Gammarth

Gammarth je synonymem pro velkou plážovou oblast v severním Tunisku. Není to ani tak letovisko v pravém slova smyslu jako celé pobřežní území oblíbené především díky svým neskonale krásným plážím. Dovolená v Gammarth zároveň láká díky své poloze a je tak dokonalým východiskem pro výlety po celém severním Tunisku.

Letovisko Gammarth

Rekreační oblast Gammarth leží kousek od tuniského hlavního města Tunisu. Často se dočtete, že Gammarth sousedí s městem La Marsa a ačkoliv se to při pohledu do mapy na první pohled opravdu tak může zdát, La Marsa je ve skutečnosti jedním z předměstím Tunisu.

Gammarth se nachází severovýchodně od Tunisu, začíná na pevninském výběžku, na kterém stojí známá a malebná vesnička Sidi Bou Said a odsud se letovisko táhne přes 15 kilometrů severozápadně podél pobřeží Středozemního moře.

Oblast Gammarth je rozdělena přírodním lesoparkem na dvě význačné části. Lesopark roste na pobřeží, v místech, kde vstup do moře je spíše skalnatého rázu a jen místy tu najdete malé písečné plážičky. Tato útesová část je v Gammarthu ale jediná, od ní se na jednu i na druhou stranu táhnou krásné písečné pláže. V místě lesoparku je malý přístav.

gammarth tunisko

Pohled na rekreační oblast Gammarth z letadla při odletu z Tunisu
autor: Tab59, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Lesopark nedělí pouze pobřeží, ale také přilehlou zástavbu. Jihovýchodní část Gammarthu, která plynule navazuje na La Marsa je nízká zástavba, je tu mnoho apartmánů, penzionů i rodinných hotýlků s bazény. Zde se není problém ubytovat v soukromí, nicméně nutno dodat, že cestovní kanceláře zájezdy do této oblasti moc nenabízí (viz aktuální nabídka last momentů Tunisko last minute). Typické dovolenkové hotely jsou postavené v severozápadní části Gammarthu, tedy v oblasti nad lesoparkem. Ty již v nabídkách cestovek najdete.

Hotely jsou relativně nové a ubytování můžete volit mezi standardními 3* hotely, ale i luxusními hotely s 5 hvězdičkami. Už při pohledu na mapu je patrné, že hotely tu jsou v těsné blízkosti pláže, kterou tak budete mít opravdu blízko.

Doprava do Gammarth

Letovisko Gammarth je dostupné jako snad žádné jiné. Tím, že je hned vedle Tunisu, je mezinárodní letiště Tunis – Kartago (TUN) odsud vzdálené pouhých 20 kilometrů. Po dvou hodinovém letu z ČR Vás tak čeká velmi rychlý a pohodlný transfer do vašeho hotelu. Dostupnost hotelových komplexů v Gammarth je tak stejně dobrá jako dostupnost letoviska Monastir nebo ostrova Djerba, přímo u kterých jsou také mezinárodní letiště.

Gammarth – pláže a koupání

Pláže, tak jak je uvedeno výše, tu jsou dvě. Obě jsou jemně písčité, ostatně jako všude jinde v Tunisku. Pláže se jen pozvolna svažují do vod Středozemního moře, pobřežní vody jsou tak v letních měsících (červen, červenec, srpen a září) vyhřáté a jsou tak vhodné i pro malé děti. Zajímá-li vás to před rezervací vaší dovolené, můžete si přečíst o teplotě moře v Tunisku více.

První pláž začíná na mysu u Sidi Bou Said, měří přibližně 2 kilometry, lemuje ji nízká apartmánová zástavba a končí u mysu Gammarth, na kterém začíná výše popisovaný lesopark.

Druhá pláž začínající u lesoparku a táhnoucí se směrem na sever vás okouzlí svoji přirozeností, liduprázdností a délkou. Měří totiž úctyhodných 11 kilometrů, přitom hotelová zástavba je jen u jejího jižního kraje. Proto tomu, kdo hledá opravdové soukromí, si stačí udělat krátkou plážovou procházku a brzy přijde na míst, kde nepotká ani živáčka.

Dovolená Gammarth

Gammarth je prázdninové letovisko zaslíbené všem, kteří žádají kvalitní hotel a dlouhou pláž. Body navíc Gammarthu přidává i jeho poloha, dovolená tu začíná krátce po příletu. Nejenže odsud můžete doslova do pár minut dojet do tuniského hlavního města, přímo z  Gammarth sousedí malebná vesnička Sidi Bou Said s typickou modro bílou architekturou a pouhých 8 kilometrů odsud se nachází proslulé a hojně navštěvované Kartágo.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů nejen do Gammarth, ale do celého Tuniska a vyberte zájezd s nejlepším poměrem kvality a ceny. A zde je last minute dovolená v Gammarth.

Stručně k počasí v letovisku Gammarth

Vím jedno a to, že Tunisko svým počasím nezklame. Tedy bavíme-li se o letních a jim blízkých měsících, konkrétně, květen, říjen a vše mezi tím. Jasná obloha, teploty vzduchu šplhající kolem 14. hodiny k 38°C a teplé moře, další nutné předpoklady k tomu, aby dovolená v Gammarth byla ok. Víc o počasí Gammarth, Tunisko.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno