Royal Thalassa 9 790 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute, All inclusive, 8 dní Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 910 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 490 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, All inclusive, hodnocení klientů 78 % Detail zájezdu >

Tunisko: počasí září – jak teplo je v září v Tunisku?

Dovolená v září v Tunisku, proč ne? Počasí se rozhodně bát nemusíte, ba naopak. Osobně se domnívám, že návštěva Tuniska takto koncem léta je tou nejlepší volbou. Počasí v září tu je k odpočinku u moře jako stvořené. Proč?

V září přeci jen už nepanují taková vedra, teplota vzduchu ke 40°C tak, jak se to děje v červenci a srpnu, už nestoupá, čekejte příjemnější odpolední teploty vzduchu pohybující se v rozmezí od 30°C do 35°C. Vše záleží na konkrétní destinaci, viz. níže.

Pokud se do Tuniska vypravíte v září, nepřekvapí Vás ani extrémní vedra způsobená prouděním horkého vzduchu z jihozápadu. Tento jev zvaný „široko“ je typický pro období od dubna do července (viz. například počasí v Tunisku květen nebo počasí v červnu).

Září, počasí v letovisku Sousse:

  •  denní maxima: 32°C
  • 24 hodinový průměr: 25°C
  • teplota vzduchu v noci: 20°C
  • teplota moře: 25°C
  • srážková činnost: max. 4x do měsíce
  • podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Sousse

Jižní Tunisko, charakter zářijového počasí na Djerbě:

Teplota moře v Tunisku je na začátku září vůbec nejteplejší z celého roku. Vyhřátá voda na Vás na konci září ale čeká i v Řecku (viz. teplota moře Řecko) nebo v Turecku (informace o teplotě vody v Turecku).

Vyrazíte-li v září do Tuniska, buďte si jisti, že se pěkně ohřejete a opálíte. Pokud se Vám z jakéhokoliv důvodu Tunisko nezamlouvá, vyrazte do jižního Řecka, třeba na dovolenou na Rhodos nebo na Kos, a nebo na dovolenou do Turecka. Počasí v září, zejména v jeho první polovině, je pěkné a velmi teplé prakticky v celém jižním Středomoří.

3.5/5 - (4 votes)
Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
30°/23°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/22°
Jasno - počasí v Tunisku, Djerba
Jasno
31°/23°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Fotky z Tuniska
Dovolená Hammamet Monastir Turecko
dovolená na pláži v Tunisku Port El Kantaoui
Djerba Tunisko Pláž v Tunisku
Last minute zájezdy
Royal Thalassa 9 690 Kč Dovolená Hotel Arcanus Monastir, Last Minute 2020, All inclusive Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 970 Kč Dovolená Hotel Sorocco Beach Mahdia, All inclusive, přímo u pláže Volné termíny > El Ksar Resort 10 330 Kč Dovolená Hotel LTI El Ksar Sousse, hodnocení klientů 77 %, All inclusive Detail zájezdu > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno